Hotel Polaris jest miejscem, w którym łączymy wypoczynek z poprawą zdrowia.
W czasie pobytu w hotelu proponujemy kurację pitną polegającą na piciu soku z brzozy jako dodatek do innych świadczeń.
Napój z brzozy ma działanie wzmacniające i uodparniające na wszelkie infekcje. W sposób naturalny reguluje zdolności filtracyjne nerek, korzystnie wpływa na pracę wątroby i płuc. Pomaga wydalić z organizmu niebezpieczny nadmiar jonów sodu i chloru (znajdują się w wodzie pitnej po procesie chlorowania, w konserwantach, środkach chemicznych, polepszaczach smaku). Szczególnie powinny się nim zainteresować osoby ze skłonnością do przeziębień, po przebytych przewlekłych chorobach, rekonwalescenci, alergicy a także seniorzy. Taki sok reguluje przemianę materii, wzmacnia, pobudza życiową energię.
Kupowany przez Hotel sok z brzozy pochodzi od polskiego producenta, który zbiera sok metodą tradycyjną. Zbiór polega na nawierceniu wiertarką otworu na głębokość 5 cm. Do niego wkładana jest rurka, a jej drugi koniec w pojemnik do gromadzenia soku. Z jednego nawiercenia uzyskuje się średnio około 3 litrów soku. Miejsce po otworze zabija się kołkiem i smaruje pastą ogrodniczą do leczenia ran pnia drzewa. Sok z brzozy jest filtrowany i poddawany pasteryzacji. Dla polepszenia smaku producent może dodać odrobinę naturalnego soku malinowego. Właściwości lecznicze mają także liście i dojrzewające pączki brzozy. Szczególnie korzystnie wpływają na zdrowie osób ze skłonnościami do kamieni nerkowych.
Sok z brzozy był od wieków uznawany za głównego „czyściciela” toksyn w organizmie oraz jako specyfik zapobiegający powstawaniu piasku i kamieni w moczowodach i pęcherzu moczowym. Jego główną zaletą jest oczyszczanie organizmu ze złogów w przewodach moczowych. Pomaga w wydalaniu moczu. Od lat w medycynie ludowej stosuje się brzozę jako lek przeciwnowotworowy. Głównie znaczenie ma czyr brzozowy, czyli grzyb występujący w spękaniach na brzozowej korze. Udowodniono jego właściwości uodparniające organizm.
Sok z brzozy zawiera przede wszystkim: kwas cytrynowy, kwas jabłkowy, wapń, fosfor, potas, magnez, żelazo, witaminy z grupy B, miedź, związki żywiczne, garbniki. Ze względu na liczne sole mineralne, aminokwasy i unikalne pierwiastki sok z brzozy powinien być przechowywany w lodówce i spożywany w ciągu jednego dnia po otwarciu butelki. Nie należy go wystawiać na mocne działanie promieni słonecznych.
Kuracje sokiem z brzozy należy przeprowadzać w odstępach czasowych, stosować regularnie w ciągu kilkunastu dni. Najlepiej przez 2 tygodnie pić sok z brzozy 3-4 razy dziennie. Zalecamy wypijać około 0,6 litra soku brzozowego dziennie popijając 3-4 razy dziennie około ćwiartki szklanki każdorazowo. Kuracje powinno się stosować 2 razy do roku w celach profilaktycznych . Ze względu na bogactwo mineralne i witaminowe soku z brzozy nie należy łączyć z niektórymi substancjami. Szczególnie w czasie kuracji zalecamy zrezygnować ze: szpinaku, czekolady, szczawiu.
Warto w czasie kuracji także ograniczyć ilość zjadanych wędlin. Wtedy efekt kuracji będzie bardziej odczuwalny. Wędliny zawierają zbyt wiele konserwantów.