Kuracja Pitna

Hotel Polaris jest miejscem, w którym łączymy wypoczynek z poprawą zdrowia.

W czasie pobytu w hotelu proponujemy kuracje pitną polegającą na piciu soku z brzozy jako dodatek do innych świadczeń.

Tygodniowa kuracja - 6 butelek kosztuje 84 zł.

Napój z brzozy ma działanie wzmacniające i uodparniające na wszelkie infekcje.
W sposób naturalny reguluje zdolności filtracyjne nerek, korzystnie wpływa na pracę wątroby i płuc. Pomaga wydalić z organizmu niebezpieczny nadmiar jonów sodu i chloru ( znajdują się w wodzie pitnej po procesie chlorowania ,w konserwantach , środkach chemicznych ,polepszaczach smaku ) . Szczególnie powinny się nim zainteresować osoby ze skłonnością do przeziębień, po przebytych przewlekłych chorobach, rekonwalescenci, alergicy a także seniorzy. Taki sok reguluje przemianę materii, wzmacnia, pobudza życiową energię.

Kupowany przez Hotel sok z brzozy pochodzi od polskiego producenta ,który zbiera sok metodą tradycyjną .Zbór polega na nawierceniu wiertarką otworu na głębokość 5 cm. Do niego wkładana jest rurka , a jej drugi koniec w pojemnik do gromadzenia soku. Z jednego nawiercenia uzyskuje się średnio około 3 litrów soku. Miejsce po otworze zabija się kołkiem i smaruje pastą ogrodniczą do leczenia ran pnia drzewa. Sok z brzozy jest filtrowany i poddawany pasteryzacji . Dla polepszania smaku producent może dodać odrobinę naturalnego soku malinowego. Właściwości lecznicze mają także liście i dojrzewające pączki brzozy .Szczególnie korzystnie wpływają na zdrowie osób ze skłonnościami do kamieni nerkowych. Sok z brzozy był od wieków uznawane za głównego „czyściciela” toksyn w organizmie oraz jako specyfik zapobiegający powstawaniu piasku i kamieni w moczowodach i pęcherzu moczowym. Jego główną zaletą jest oczyszczanie organizmu ze złogów w przewodach moczowych. Pomaga w wydalaniu moczu. Od lat w medycynie ludowej stosuje się brzozę jako lek przeciwnowotworowy. Głównie znaczenie ma czyr brzozowy, czyli grzyb występujący w spękaniach na brzozowej korze. Udowodniono jego właściwości uodparniające organizm .Sok z brzozy zawiera przede wszystkim: kwas cytrynowy, kwas jabłkowy, wapń,fosfor,potas,  magnez ,żelazo, witaminy z grupy B, miedź, związki żywiczne, garbniki. Ze względu na liczne sole mineralne, aminokwasy i unikalne pierwiastki sok z brzozy powinien być przechowywany w lodówce i spożywany w ciągu jednego dnia po otwarciu butelki . Nie należy go wystawiać na mocne działanie promieni słonecznych. Kuracje sokiem z brzozy należy przeprowadzać w odstępach czasowych, stosować regularnie w ciągu kilkunastu dni. Najlepiej przez 2 tygodnie pić sok z brzozy 3-4 razy dziennie. Zalecamy wypijać około 0,6 litra soku brzozowego dziennie popijając 3-4 razy dziennie około ćwiartki szklanki każdorazowo. Kuracje powinno się stosować 2 razy do roku w celach profilaktycznych . Ze względu na bogactwo mineralne i witaminowe soku z brzozy nie należy łączyć z niektórymi substancjami. Szczególnie w czasie kuracji zalecamy zrezygnować z: szpinaku, czekolady, szczawiu.

Warto w czasie kuracji także ograniczyć ilość zjadanych wędlin. Wtedy efekt kuracji będzie bardziej odczuwalny. Wędliny zawierają zbyt wiele konserwantów.